Menu

Samsun’da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Bitlis, Osmaniye, Ankara, Antalya gibi çeşitli illerde tamamladıktan sonra Akdeniz Fen Lisesi’nden, daha sonra da 2016 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Staj eğitimini Ata Patent A.Ş.’nde sürdürmekte olan Deniz Bey, üniversite eğitimi süresince Gönüllü Hukukçular Kulübü, Kariyer Hukuk Derneği, Uluslararası Hukuk Kulübü başta olmak üzere, hukuk alanında çeşitli dernek ve öğrenci kuruluşlarında yer almış, bu süre boyunca birçok konferans ve sempozyuma katılarak kariyer hedefini belirlemiştir.

İleri düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilgisine sahiptir. Akademik eğitimlerin yanı sıra diksiyon ve hitabet eğitimi almıştır.

Çevre bilinci ve doğa sevgisi sebebiyle üniversite yıllarında TEMA Vakfı projelerinde yer almıştır ve vakıf bünyesinde üyeliğe devam etmektedir.

Dağcılık sporuna ilgi duyan Alperen Deniz Zengin, Yıldız Teknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü fahri üyesidir.

Gençliğinden beridir yurt dışına çıkmak ve yeni ülkeler görmeyi arzulamakta olan Deniz Bey, öğrencilik yıllarında biriktirdiği paralar ile bireysel olarak Avrupa seyahatine çıkmış ve birçok yabancı kültür, değişik şehirler ve insanlar tanıma şansına erişmiştir.

Lise yıllarında bilime duyduğu ilgi bugün de devam etmektedir. Öğrenmeye açık bir insan olarak hukuk alanı haricinde bilim, fen ve teknoloji konularıyla ilgilenmekte, bu konularla ilgili çeşitli yayınları sürekli olarak okuyup, takip etmekte ve kendini bu yönde de geliştirmeye önem vermektedir.

Kişisel gelişime her zaman önem vermiş bir birey olarak, farklı ilgi alanlarına sahip olmaya, stratejik ve analitik düşünebilmeye, zamanı verimli kullanmaya ve disiplinli olmaya özen göstermektedir.

Avukatlık Stajına devam ederken bir yandan da öğrenim hayatını “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Programı” ile devam ettiren Deniz Bey, kariyerine katkı sağlayacak 2. lisans eğitimini hedeflemektedir.