Menu

Patent Tescilinde Yıllık Ücret Ödeme Zorunluluğu Nedir?

İstanbul patent bürosu Ata Patent A.Ş. müşterilerinin marka, patent, tasarım, faydalı model ve diğer fikri ve sınai haklar hukuku ile ilgili her türlü hukuki ihtiyaçlarına cevap veren İstanbul ’un saygın patent bürolarından birisidir. Hizmetlerimiz; her türlü fikri hakkın seçilmesi, geliştirilmesi, başvuru ve tescil ile korunması ve sonrasında lisans verilmesi ile ilgili sözleşmelerin hazırlanması ve mahkemelerde savunulmasını içerir.

Patent Tescilinde Yıllık Ücret Ödeme Zorunluluğu Nedir?

Patent Tescilinde Yıllık Ücret Ödeme Zorunluluğu Nedir?, istanbul patent bürosu

Herhangi bir bildirime gerek duyulmaksızın koruma süresi boyunca başvuru sahibi Türk Patent Enstitüsü'ne yıllık ücretleri düzenli olarak ödemek zorundadır.

Yıllık ücret; başvuru tarihi, vade tarihli olmak üzere ödenmelidir. Ödenmezse altı aylık süre içinde ek ücretle birlikte ödenir. Altı aylık süre içinde de ödenmediği takdirde patent alındıysa patent hakkı sona erecektir. Başvuru aşamasındaysa, başvuru geçersiz sayılacaktır.

‘Koruma süresi boyunca patentlerin yıllık ücretleri TPE’ye düzenli olarak ödenmelidir. Aksi takdirde patent alındıysa patent hakkı sona erecektir. Başvuru aşamasındaysa başvuru geçersiz sayılacaktır.’

İstanbul Marka Patenti Avukatı Ekibimize Ulaşın

Büyük emeklerle ortaya koyduğunuz fikirlerinizin küçük ihmaller nedeniyle kaybolmaması için var olduğumuzu ve size bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatırız. İstanbul'da çalışmalarına devam eden Ata Patent A.Ş. patent büromuza ve marka patent avukatlarımıza info@atapatent.com e-mail adresinden veya İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

GERİ