Menu

Avrupa Patenti Başvurusu

İstanbul patent bürosu Ata Patent A.Ş. müşterilerinin marka, patent, tasarım, faydalı model ve diğer fikri ve sınai haklar hukuku ile ilgili her türlü hukuki ihtiyaçlarına cevap veren İstanbul ’un saygın patent bürolarından birisidir. Hizmetlerimiz; her türlü fikri hakkın seçilmesi, geliştirilmesi, başvuru ve tescil ile korunması ve sonrasında lisans verilmesi ile ilgili sözleşmelerin hazırlanması ve mahkemelerde savunulmasını içerir.

Avrupa Patenti Başvurusu

Avrupa Patent Başvurusu, istanbul patent bürosu

Bir Avrupa patenti aşağıdaki yollardan yapılabilir,

Ulusal Patent Başvuruları

İlk adım olarak, TPE’ye ulusal bir patent başvurusu yapabilirsiniz. Ulusal bir başvuru yaparak, ilk aşamada prosedüre göreceli daha ucuz bir giriş ve patent prosedürleri hakkında TPE’den Türkçe bilgi alabilme olanağı ve avantajı elde etmiş olursunuz. Eğer başka ülkelerde de patent başvurusu yapmaya karar verirseniz, 12 aylık bir süre içinde diğer ülkelerin ulusal fazlarına girmeniz ve TPE’ye yapmış olduğunuz ilk başvuruyu rüçhan göstermeniz gerekmektedir.

Patent İşbirliği Anlaşması (PCT)

PCT, dünya çapında 120’den fazla ülke için kolaylaştırılmış başvuru prosedürü sunmaktadır. Başvuru sahipleri, tek bir uluslararası başvuru ile diğer ülkelerin ya da bölgelerin ulusal fazları için ayrı ayrı başvuru yapmaları yerine birçok ülkeyi seçebilmektedirler.

Uluslararası fazda, uluslararası araştırma ve eğer talep edilirse, ön inceleme işlemleri yapılmaktadır. Ulusal ya da bölgesel fazda ise işlemler ile ilgili ulusal ya da bölgesel ofis tarafından yürütülmektedir.

Bölgesel bir ofis olarak Avrupa Patent Ofisi (EPO), uluslararası PCT başvuruları için de Avrupa Patenti verebilmektedir.

İstanbul Marka Patenti Avukatı Ekibimize Ulaşın

Büyük emeklerle ortaya koyduğunuz fikirlerinizin küçük ihmaller nedeniyle kaybolmaması için var olduğumuzu ve size bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatırız. İstanbul'da çalışmalarına devam eden Ata Patent A.Ş. patent büromuza ve marka patent avukatlarımıza info@atapatent.com e-mail adresinden veya İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

GERİ